На зв’язку 24/7

9.00 - 18.00

На зв’язку 24/7

Працюємо круглий рік

Свердловинні насоси. Частина 1. Види насосів

Організація незалежного водопостачання зі свердловини дуже трудомісткий процес, який полягає в необхідності якісно виконувати всі роботи на кожному етапі. Цих етапів може бути безліч, але основні це: буріння свердловини на воду, підбір обладнання і облаштування свердловини. Сьогодні ми розглянемо другий етап, пов’язаний з обладнанням. Велика частина обладнання підбирається в залежності від якості води та її хімікобіологічних показників, тоді як вибір насоса залежить тільки від параметрів свердловини, які замірюються буровиками за фактом, на місці.
Від того, наскільки правильно буде підібраний насос залежить багато чого, перш за все термін служби свердловини і можливість її довгострокової експлуатації. Це дуже важливий момент і тому ми, як бурова організація, завжди даємо рекомендації для вибору насоса. Але якщо у вас виникла необхідність самим підбирати насос, ви зможете це зробити після ознайомлення з нашими статтями на цю тему або ж звернутися до нас безпосередньо і безкоштовно отримати таку послугу.

Якщо ви бажаєте відразу дізнатися наші рекомендації по типу насоса, оминаючи всю статтю, натисніть сюди.

Прийшовши в магазин вам можуть запропонувати 2 типи насосів на вибір. Кожен тип поділяється на безліч підвидів, це все ми розглянемо нижче.
Для відбору води існують поверхневі і глибинні насоси. Є й інші безнасосні методи підйому води зі свердловини, однак вони не можуть похизуватись великим ККД і продуктивністю, тому ми не рекомендуємо розглядати що небудь крім насосів, вони відносно тихо працюють (деякі безшумно), автономні, довговічні і прості в експлуатації. Їх експлуатація зазвичай зводиться до включення в розетку, а найчастіше і того не потрібно.

Поверхневі насоси

Поверхневий насос встановлюється на поверхні, біля гирла свердловини. Від нього йде водопідйомна труба в свердловину, завдяки якій і проводиться відбір води. Все обладнання знаходиться не в свердловині, а окремо від неї, в приямку, що спрощує їх обслуговування і робить можливим самостійний контроль роботи обладнання. Однак у таких насосів є ряд мінусів. По-перше, це шум під час роботи. Для охолодження на насосі встановлений вентилятор, який створює шуми. По-друге, їх продуктивність залишає бажати кращого. Ви можете придбати його разом з гідроакумулятором, який в найпоширенішій комплектації йде на 24 літри. Це розумно, якщо ви не споживаєте багато води, в іншому випадку він буде досить часто вмикатись для наповнення груші гідроакумулятора. Це негативно позначається на терміні служби устаткування, а гідроакумулятор з великим об’ємом обійдеться вам набагато дорожче. Ну і по-третє, глибина (висота) всмоктування повинна бути не більше 9 метрів, це їх основний недолік. Деякі працюють до 7 метрів, деякі до 8-ми, але це не суттєво. У Харкові та області практично немає місць, де можна було б поставити цей тип насосного обладнання для свердловини, тому ми пропустимо його докладний розбір, зупинившись на короткому описі.

Занурювальні насоси

Насос встановлюється всередину свердловини на глибину динамічного рівня води. Ми провели дослідження всередині нашої фірми і прийшли до висновку, що з близько 99,9% насосів які встановлювалися нами були глибинними (занулювальними). І це не просто так, у них є великий ряд індивідуальних переваг, але оскільки в цей тип входить кілька видів насосів зі своїми особливостями, ми розглянемо їх переваги для кожного виду, окремо один від одного.

Види глибинних насосів:

1. Вібраційні
2. Дренажні
3. Шнекові
4. Центробіжні (відцентрові)

Після ознайомлення з видами насосів для його правильного підбору, вам необхідно провести розрахунок. Методика розрахунку описана в наступній статі. Після чого рекомендуємо ознайомитись зі статєю у якій ми детально порівнюємо насоси різних марок, пояснюємо як їх вірно підібрати та встановити.

Вібраційні насоси. Це бюджетні насоси, одні з найперших на ринку. Зараз набули поширення такі марки як: Струмочок, Малюк, Силач, Водомет. За конструкцією вони однакові, можуть відрізнятися лише місцем для забору (всмоктування) води знизу або зверху конструкції, проте це практично ні на що не впливає. З переваг можна виділити простоту монтажу, ремонту і низьку ціну, але на жаль на цьому позитивні якості вичерпуються. А негативних хоч відбавляй: вони обмежені за висотою всмоктування (в середньому 7-8 метрів) і продуктивності (до 1 м3 / год). У роботі вони вкрай галасливі і безперервно працюють лише 1-2 години з необхідністю відпочинку. Ми не рекомендуємо встановлювати такі насоси в свердловину. Їх найчастіше використовують для поливу з накопичувальних ємностей, для забору води з колодязя або водойм.

 

Дренажні занурювальні насоси. Використовуються для відкачування води з ємностей або для забору води з водойм. Досить часто використовують для викачування ґрунтових вод з підвалів або льохів. Не можна використовувати для питних потреб, тільки в господарських. Добре працює зі зваженими частками що знаходяться у воді, тому термін його служби не малий. У разі якщо лопать підгортає коріння, листя або щось такого роду, крильчатка може засмітитися, але процес очищення простий і не вимагає розбору конструкції, є вільний доступ до лопаті зовні, через опорну частину. Відрізняється великою пропускною здатністю і можливістю підключення шлангів великого діаметру. Має відносно невисоку ціну і довгий термін експлуатації. Глибина всмоктування також невелика, варіюєте в межах 5-ти метрів. Деякі модифікації мають рівневий поплавок, для запобігання роботи в режимі сухого ходу (коли вода для відкачування закінчується і насос працює в суху НЕ забираючи воду).

 

Шнекові занурювальні насоси. На відміну від вібраційних та дренажних насосів застосування даного виду насосів в свердловинах не заборонено. Вони мають деякі переваги, серед яких: ціна, високий ККД (близько 40%), низький рівень шуму і вібрацій, простота конструкції, що робить легким їх обслуговування. Ефективно працює з замутненою і брудною водою, а також з в’язкими засобами. Використовуються досить часто як щось середнє між відцентровим і вібраційних насосом. У вправних руках його ремонт обійдеться в невелику вартість, при спочатку невеликій ціні. Однак, на ряду з видимими позитивними сторонами, також присутній і ряд негативних: низька продуктивність, ККД, який в порівнянні з вібраціоником був би високим, в порівнянні з відцентровим – низький, вкрай чутливий до режиму сухого ходу, при відсутності води для відкачування швидко виходить з ладу.

 

Центробіжні занурювальні насоси. Насоси які найчастіше використовуються. Ми практично завжди рекомендуємо ставити саме їх, через надійність, якості виробу і явних переваг. Його принцип роботи не складний: частинки рідини отримують енергію від руху крильчаток (робочого колеса) і переміщуються в заданому напрямку, спіраллю вгору. Усередині корпусу розташовані диски (колеса, лопаті, крильчатки). Обертаючись, вони створюють зону розрідженого тиску і нагнітають рідину що надходить з водозабірної зони, яка «всмоктується» в камеру. По мірі того, як збільшується кількість води всередині пристрою, зростає і тиск. Коли сила тиску досягає межі, вода за рахунок акумульованої енергії витісняється в водопідіймальну трубу і подається по ній вгору до споживача. Переваг цьому насосу не позичати. Він має найбільший ККД серед усього, що можна опустити в свердловину. Його продуктивність в рази більше конкурентів і досягає 60 л / хв або 3,6 м3 / год. За рахунок того, що двигун знаходиться нижче водозабірної частини, він завжди занурений у воду, це означає що він завжди охолоджений, тож проблем з двигуном у таких насосів не буває, виключення складають лише зношені часом насоси. Для того, щоб в працюючі органи не потрапляло нічого зайвого, в місці забору води виробником була встановлена ​​спеціальна сітка, для відсіювання великих часток. З мінусів можна виділити тільки високу вартість, але тількі в порівнянні з перерахованими вище. При грамотному підборі обладнання та правильній установці насоса, він буде служити довгі роки і не потребуватиме обслуговуванні.

 

 

На малюнку зліва ви можете побачити центробіжний насос. Розріз з підписаними елементами є описом конструкції його насосної половини, нижче водозабору розміщена друга половина – двигун.

На фотографії праворуч – серія насосів Водолій. По середині знаходиться сітка стримуюча потрапляння в водозабірну частину великих елементів.

 

 

 

 

 

 

 

У наступних статтях цієї серії, пов’язаних з насосами, ми будемо брати за основу розрахунків і підбору саме центробіжний насос, оскільки він найбільш практичний, в ньому ми не сумніваємося і з впевненістю можемо його рекомендувати своїм клієнтам.

 

  Залишити заявку

  Залиште заявку і ми Вам зателефонуємо

  Зручний час для дзвінка: з до

  Всі поля обов'язкові для заповнення

  Вас проігнорували та залишили без уваги?

  Напишіть напряму директору:

  nabatian4ik@gmail.com

  та отримайте персональну знижку

   Задати питання

   Інфоцентр до Ваших послуг

   * - обов'язкові поля введення