На зв’язку 24/7

9.00 - 18.00

На зв’язку 24/7

Працюємо круглий рік

Свердловинні насоси. Частина 2. Повний розрахунок потужності

Увага! Ця стаття бере до уваги, дає рекомендації і опис для спочатку правильно пробуреної і встановленої свердловини спеціалізованими фірмами та їх структурними підрозділами.

Правильний розрахунок, підбір і установка насоса для свердловини є гарантом десятиліть експлуатації і довгострокової роботи свердловинного обладнання.

У попередній статті ми розглядали види насосів, їх відмінності, переваги та недоліки. Пропонуємо Вам ознайомитися з ними докладніше, щоб вирішити для себе який вид насоса для вас буде більш прийнятним.

Досить поширена практика, коли бурові організації самі дають необхідні рекомендації щодо потужності насоса, марці і фірмі виробника, вказуючи їх у паспорті свердловини разом з її характеристиками, однак не всі прописують рекомендації і деколи необхідно самим підібрати насос. Також зустрічаються несумлінні фірми, які не заробляють, надаючи якісні послуги, а наживаються на вашій некомпетентності. Ось цю прірву ми і намагаємося заповнити в даній статті.

Одразу обмовимося, що ми свідомо виключаємо для свердловини вібраційні насоси всіх типів, конфігурацій і виробників. Ми знаємо, що швидше за все ваш сусід або знайомий порадили встановити саме його, але ця порада є згубною. Даний тип насоса тільки шкодить свердловині і зменшує терміни експлуатації. У паспорті свердловини, який надається нашим клієнтам, є окремий пункт, який говорить: «… недотримання наступних правил може призвести до анулювання гарантії», тобто, встановлюючи такий вид насоса ви ризикуєте зіпсувати свердловину без можливості гарантійного обслуговування і ремонту. Досвідчені бурильщіки зможуть без зусиль визначити, які чинники призвели до погіршення роботи свердловини, тим більше, що наслідки роботи вібраційного насоса давно відомі і не є чимось новим.

Як виконати розрахунок насоса для свердловини

Для розрахунку насоса вам необхідно дізнатись наступні параметри:

► D – динамічний рівень води (в паспорті свердловини має вказуватись);
► L – горизонтальна довжина від свердловини до точки вводу (вимірюємо рулеткою);;
► d –діаметр горизонтально прокладеної труби, яка буде подавати воду від свердловини до будинку (її ви визначаєте самостійно, впливає тільки на втрати. У таблиці деякі клітини не заповнені, наприклад: діаметр 25 не має відповідного значення втрат для продуктивності Q = 4,5 м³/год, це означає що не рекомендується брати такий діаметр для даного Q);
► H – висота підйому стовпа води в системі (наприклад, якщо у вас двоповерховий будинок і вода зі свердловини безпосередньо повинна підійматися на 2-й поверх у ванну, то H = висота поверху + глибина закладення труби + висота ванни);
► p – необхідний тиск в системі (зазвичай від 1.5 до 3 бар, для свого будинку це треба прийняти самостійно, враховуючи потреби).

Виконуємо розрахунок:

Знаючи L, d і продуктивність свердловини Q (також вказано в паспорті свердловини) по таблиці визначте втрати (N) на горизонтальній ділянці. Дані які ви отримаєте і будуть вашими горизонтальними втратами, але в метрах водяного стовпа.

Переводимо тиск в системі – p, з бар в метри водяного стовпа. Для цього множимо значення p на 10.

Далі вам необхідно знайти максимальну висоту підйому насоса (Mh) підсумувавши 4 показника: D, H, p · 10 і знайдений по таблиці N.

Для зручності розуміння ми наводимо спрощену схему з основними позначеннями.
Після розрахунку ми будемо підбирати марку насоса за отриманими даними, а поки що давайте розглянемо приклад:

1. У паспорті свердловини вказано динамічний рівень води 23 метри, додамо до цього значення 2 метри, на які рекомендується занурити насос під динамічний рівень, D = 25 м.
2. Відстань від свердловини до будинку дорівнює 25 метрів, L = 25 м.
3. На другому поверсі знаходиться ванна і це найвіддаленіша від введення точка подачі води. Висота поверху 3 метри + 1 метр глибина закладення труби + 1 метр висота ванни (приблизно) = 5 метрів. H = 5 м.
4. Тиск в системі було вирішено прийняти рівним 2,5 бар.
5. Моя свердловина видає 2 метра кубічних на годину. Я вирішив вибрати ПЕ трубу 25 мм. Виходячи з цього, втрати на 100 метрах прямого трубопроводу рівні 6,4 м водяного стовпа. А для моїх 25 метрів ця величина N = 1,6 м.

Всі дані для розрахунку Mh у нас є, підсумовуємо:

Mh= D + H + p·10 + N = 25 + 5 + 2,5*10 + 1,6 = 56,6 м

Саме це число максимальної висоти підйому Mh = 56,6 м і є ключовим для підбору насоса.

У наступній статі ми розглянемо інші етапи підбору насоса і дамо вам рекомендації по його правильному встановленні в свердловину.

Увага! Бажаєте отримати безкоштовний прорахунок насоса? У вас виникли питання або щось було вам не зрозумілим? У вас є можливість задати питання безпосередньо, без текстових посередників, залиште заявку на зворотний дзвінок або наберіть наших менеджерів у зручний для вас час. Ми на зв’язку 24/7, для вашого комфорту і зручності. Бурова компанія H2O+

    Залишити заявку

    Залиште заявку і ми Вам зателефонуємо

    Зручний час для дзвінка: з до

    Всі поля обов'язкові для заповнення

    Вас проігнорували та залишили без уваги?

    Напишіть напряму директору:

    nabatian4ik@gmail.com

    та отримайте персональну знижку

      Задати питання

      Інфоцентр до Ваших послуг

      * - обов'язкові поля введення