На зв’язку 24/7

9.00 - 18.00

На зв’язку 24/7

Працюємо круглий рік

Свердловинні насоси. Частина 3. Порівняння, підбор та встановлення

Увага! Не рекомендується брати насос з великим запасом. Беріть рівно той, який у вас вийшов за розрахунками або який вам порекомендувала фірма з буріння свердловин, і встановлюйте на глибині, на якій вам рекомендували. Беручи насос з великим запасом, ви по-перше, переплачуєте спочатку, коли його купуєте, і в подальшому, під час його роботи (тому що більш потужні насоси споживають більше електроенергії), а по-друге, можете пошкодити і порушити цілісність свердловини .

У даній статті ми розбираємо 3 теми:

1. Різноманіття насосів. Як обрати фірму виробника
2. Як підібрати насос для свердловини
3. Як правильно встановити насос у свердловину

У першій статті ми описали відмінності і переваги різних видів насосів, де вказали, що найкращим рішенням буде центробіжний занурювальний насос. Далі більша частина інформації буде відноситись лише до даного виду насоса.

Різноманіття насосів. Як обрати фірму виробника

Ми розглядаємо 3 не китайських виробника насосів зі свого досвіду і відгуків клієнтів. Ви можете обрати будь-який інший, методика підбору насоса буде така ж як і в описі нижче, найголовніше – підбирати насос по вже розрахованному показнику максимальної висоти підйому.

Розглянемо 3 поширені фірми виробника занурювальних центробіжних насосів:

                       

         Виробник Італія                                                              Виробник Україна (Вінниця)                                                          Виробник Україна (Харків)

На ринку свердловинних насосів можна зустріти безліч різних фірм представників, деякі ще не встигли закріпитися як надійні, а інші здали ці позиції погіршивши якість кінцевого товару. До рекомендованих також ми відносимо насоси KGB.

Для того щоб порівняти ці насоси предметно, а не загальними словами, ми обрали 3 моделі насосів, по одній від кожної фірми, для свердловини глибиною 50 метрів. І зараз будемо порівнювати їх за якістю виконання, кінцевій ціні та іншим параметрам. Для порівняння були обрані Pedrollo 4SR2m/9 F, AQUATICA (778402) та Водолій БЦПЕ 0,32-50У, всі вони найоптимальніші для свердловини глибиною 50 метрів.

Ми навмисно ігноруємо вагу насоса, діаметри патрубків та інше, що не має ніякого значення і ніяк не впливає на працездатність насоса.

З опису, який нам пропонують виробники насосів ми розуміємо їх максимальну подібність. Матеріали які застосовуються однакові, всі вони використовують нержавіючу сталь і мідну обмотку статера, підходять для свердловини з діаметром обсадної труби 125 мм (найпоширеніша). Клас захисту всіх насосів IP68, що логічно, адже вони повинні працювати при постійному зануренні у воду. Що їх відрізняє: у Водолія споживана потужність 0,9 кВт, тоді як у аналогів 0,55 кВт, отже платити за рахунками треба буде більше, з іншого боку гарантія у Водолія зазвичай 24 місяці, а у інших 12. Максимальний напір Pedrollo, Aquatica і Водолія відповідно 68, 65 і 70 метрів, на практиці ця різниця практично не відчувається, але вона є. Тепер за вартістю (станом на квітень 2021 р): лідером за ціною є Pedrollo, з ціною за свій насос 8812 грн, слідом іде Водолій – 4596 грн, замикає Акватика – 3995 грн. Не виключаємо можливість варіювання ціни у інших дилерів, проте якщо вона буде істотно відрізнятися, вам варто замислитись про можливу підробку або брак.

На практиці ситуація дуже подібна. Насоси фірми Pedrollo ми встановлювали виключно за бажанням замовника в елітних котеджних селищах і будинках, на них ніколи не скаржилися, а термін служби досить великий щоб довгий час не замислюватись про заміну насоса. Насоси Акватика та Водолій дуже схожі між собою, особливо за ціновою політикою. Їх ставлять однаково часто. За фактом їх ціна однакова, просто Водолій дорожче, але вже з тросом для насоса, а Акватика дешевше, але без нього, однак, якщо ми купуємо (а ми купуємо) трос, то їх ціна вирівняється. Ці насоси зношуються в залежності від середовища експлуатації. Найчастіше, в середньому 3-4 роки і треба думати про новий насос, але не завжди, іноді їх використовують і 6 років без питань, а іноді і 2 роки.

Чому термін служби насосів Pedrollo та їх ціна набагато більше таких саме аналогів Акватики і Водолія?
Відповідь дуже проста. Вся справа в різниці крильчаток насоса.
Але для початку в двох словах пояснемо що таке крильчатки (на фото приклад крильчаток насоса Водолій). Крильчатки, це округлі диски з лопотями які проштовхують рідину із зони забору води вгору до споживача. Вони обертаються з великою швидкістю, через що місце їх кріплення “розробляється” і з часом шестикутний отвір для їх кріплення все більше перетворюється в округлий і шестигранник на якому вони встановлені не може їх прокрутити, отже не може проштовхнути воду вгору. На цьому все, насосна частина виведена з ладу, купуємо новий насос. Чому так відбувається з більш дешевими вітчизняними насосами? Вся справа в тому, що матеріал крильчаток (робочого колеса) насоса у італійської фірми виготовлений з запатентованого lexan’а, а у аналогів з технополімера. Лексан дуже зносостійкий і міцний матеріал, настільки, що його використовують при виготовленні ілюмінаторів літаків, спортивних шоломів, човнів і так далі. Саме тому зарубіжний насос дорожче і довше в експлуатації.

Висновок:

Насоси та обладнання від італійської фірми Pedrollo відрізняються високою якістю виконання, але їх ціновий діапазон набагато вище інших аналогів. Якщо гроші для вас не на першому місці, то рекомендуємо придбати насос цієї фірми. Як альтернатива рекомендуємо насоси Aquatica від українського бренду компанії “Сигма Україна” і Водолій бренд підприємства ТОВ “Промелектро-Харків”. Купуйте Водолій, якщо не хочете бігати і шукати трос для кріплення насоса або Акватика, якщо він є, а переплачувати за нього немає бажання. Також не забувайте врахувати споживання кожного насоса і вирішити прийнятно воно для вас чи ні.

Як підібрати насос для свердловини

Дізнавшись докладніше з попереднього пункту про відмінності між свердловинними насосами, ми можемо визначити для себе, який нам підходить більше і якої марки насос ми будемо підбирати для своєї свердловини.

У будь-якому випадку, чи плануєте ви купувати насос рекомендованих виробників або знайдете щось самі, для вас головне щоб показник продуктивності відповідав тому, який необхідний для вас. Також варто простежити, щоб діаметр насоса був на 10-20 мм менше діаметра свердловини, в такому випадку його встановлення та обслуговування в подальшому не буде ускладнено.

У попередній статі ми розібрали методику прорахунку і роздивились її на прикладі. Була отримана кінцева величина максимальної висоти підйому насосом Mh = 56,6 м. Тепер, знаючи цю величину, ми повинні подивитися на графік тієї марки насоса, яку ми обрали і підібрати найбільш відповідний.

Опис графіка:
В даному випадку вертикальна вісь H, м це і є отримана нами Mh. Q це продуктивність насоса м3 / год або л / хв. Як ми бачимо, всі насоси виробляють тим менше води, чим глибше стоять. Плавні дуги на графіку відповідають насосам, їх продуктивності в залежності від глибини встановлення.

На обчисленою вами висотою Н = Mh проводимо умовну горизонталь. Всі насоси, чиї графіки ми перетнули, нам підходять. Ми рекомендуємо обрати з тих, з якими ви перетнулися на сірій ділянці графіка, бажано, в лівій половині сірої ділянки, оскільки в такому випадку ваш насос буде підібраний не впритул, а із запасом, а цей самий запас буде розумним і не більше припустимого. Все, ми визначили насос, який підійде для вашої свердловини і ваших потреб. Запишіть модель насоса і шукайте в спеціалізованих магазинах саме той, який вам потрібен. Поруч з графіками ви можете спостерігати допоміжні таблиці по насосах, на яких є їх детальна характеристика.

Розглянемо наш приклад:
Ми для себе вирішили, що будемо встановлювати насос Pedrollo. За обчисленою Mh = Н = 56,6 м визначаємо модель насоса. Умовна горизонталь, яку ми проводимо по цій величині показує, що в сірій зоні ми перетинаємося з графіками двох насосів 4SR12/12-N і 4SR12/17-N, однак другий є більш потужним і знаходиться в правій половині сірої ділянки графіка, тож наш вибір припадає на перший 4SR12/12-N. В даному випадку ми і не переплачуємо за насос і не сплачуємо в подальшому за перевитрату електрики.

На цьому все, в магазині пред’являємо модель насоса і купуємо. На випадок якщо якийсь з насосів вийде з продажу або поміняє своє маркування, запишіть на листочку пораховану максимальну висоту підйому насоса, щоб ви могли в магазині разом з менеджерами підібрати потрібний собі насос.

Насоси Водолій

 

Насоси Aquatica

Насоси Pedrollo

 

Якщо ви не до кінця розібралися і вам потрібна консультація або допомога, у вас є можливість задати питання безпосередньо. Залиште заявку на зворотний дзвінок або наберіть наших менеджерів у зручний для вас час. Ми на зв’язку 24/7, для вашого комфорту і зручності. Бурова компанія H2O+

Як правильно встановити насос у свердловину

Що необхідно для встановлення насоса:

1. Насос;
2. Водопідіймальна труба (рекомендуємо ПЕ трубу, 10 атм, Ø25-32 мм);
3. Кабель (зазвичай йде з насосом);
4. Капроновий або нержавіючої трос (при виборі другого раз на рік необхідно проводити плановий огляд);
5. Фітинг на насос під трубу;
6. Ізоляційна стрічка і ФУМ-стрічка (деякі використовують паклю з герметиком);
7. Оголовок для свердловини.

Процес встановлення насоса:

1. Закручуємо фітінг на насос використовуючи ФУМ-стрічку;
2. Закріплюємо на насосі трос вузлами;
3. Одягаємо трубу на фітінг;
4. Закріплюємо кабель на трубі ізолентою з кроком приблизно 2 метри;
5. Встановлюємо другий кінець труби в фітінг що знаходиться на оголовку за допомогою ФУМ-стрічки і міцно закручуємо
6. Після того як насос опустили на необхідну глибину, прив’язуємо трос міцно до оголовка і встановлюємо його на обсадну трубу.

 

Увага! Якщо бурова організація дала вам одні рекомендації, а після прочитання статті ви вирішили для себе щось інше, рекомендуємо зв’язатися з фірмою підрядником і проконсультуватися з ними, на підставі зроблених вами висновків. Можливо, через специфіку тих чи інших порід вашій місцевості, використання одних насосів призводить до їх швидкого виходу з ладу, а інших довгострокову роботу, оскільки виробники різні, матеріали які використовуються теж можуть бути різними і по різному поводитися в тому чи іншому середовищі.

  Залишити заявку

  Залиште заявку і ми Вам зателефонуємо

  Зручний час для дзвінка: з до

  Всі поля обов'язкові для заповнення

  Вас проігнорували та залишили без уваги?

  Напишіть напряму директору:

  nabatian4ik@gmail.com

  та отримайте персональну знижку

   Задати питання

   Інфоцентр до Ваших послуг

   * - обов'язкові поля введення