На зв’язку 24/7

9.00 - 18.00

На зв’язку 24/7

Працюємо круглий рік

Ремонт свердловини та виявлення несправностей

Ми рекомендуємо цю статтю лише для ознайомлення. Ми розглядаємо свердловини, які умовно зроблені правильно, за правильними технологіями та з використанням сертифікованих матеріалів, але в яких з різних причин виникли ті чи інші труднощі.

Вічних свердловин на воду не буває і якщо з якихось причин вже виникли несправності, а рано чи пізно це неминуче станеться, їх необхідно усувати, коли це можливо і є доцільним. Все це буде зазначено у висновку звіту про проведену діагностику свердловини.

У попередній статті ми розглянули питання обов’язковості обслуговування та діагностики свердловини, а також розповіли про основні неполадки які виникають у свердловині та можливі передумови їх появи. Там ми з’ясували, що проблеми, з якими стикаються власники свердловин, найчастіше такі:

Поява домішок у воді (пісок, дрібне сміття, осад)

Зміна кольору, смаку, аромату

► Зміна об’єму води

Коротко розглянемо основні проблеми та визначимо до чого найчастіше вдаються фахівці у даних випадках, у яких що рекомендують.

Зміна об’єму води

 

Будемо відверті, під зміною обсягу води майже у 100% випадках ми маємо на увазі зменшення її кількості, а не збільшення.

Збільшення обсягу води є проблемою тоді, коли вода починає затоплювати ваш приямок, але це пів біди, а от якщо там знаходиться обладнання, то воно схильне до виходу з ладу і справа вже йде про кілька, а то й про десяток тисяч гривень. Розглядати цей випадок ми не будемо, оскільки це явище вкрай рідкісне і кожен випадок дуже індивідуальний.

Зменшення обсягу води може бути викликане кількома факторами:

1. Вода йде вниз або горизонт пересихає
Вирішити цю проблему ремонтом чи очищенням не вдасться, природний фактор. Вам необхідно або пробурити нову свердловину, або поглибити цю, якщо це є можливим і доцільним.

2. Забилися пори фільтра
Через те, що зовнішні дрібні фракції можуть забитися в пори фільтруючої колони, згодом це може призвести до значного погіршення потрапляння води у стовбур свердловини. В даному випадку ми рекомендували б по можливості продути фільтр потоком води, створивши гідроудар. Однак необхідно розуміти в якому стані знаходиться фільтр, є ймовірність того, що внаслідок цього фільтр пошкодиться і у свердловину потраплятимуть домішки ззовні.

3. Перевищено вміст мулу
Якщо свердловину рідко експлуатувати, то вона замулюється, а мул ускладнюватиме потрапляння води в свердловинний стовп. Тут, якщо це можливо, найкращим способом буде опустити буровий інструмент, промити стовбур, позбутися мулу і заново прокачати свердловину. Також можна скористатися жолонкою або методом ерліфта, це більш довгий шлях, але не менш ефективний.

Зміна кольору, смаку, аромату

 

У цьому випадку ми рекомендуємо негайно відвезти воду на хімічний та бактеріологічний аналіз. Результати потрібно буде порівняти зі старими показниками, щоб зрозуміти, де шукати проблему, що змінилося і через що могло порушитися гідрогеологічне середовище. У будь-якому випадку фахівець повинен виїжджати на об’єкт, обстежувати свердловину та територію навколо неї та провести телеінспекцію (відеодіагностику) свердловини. За підсумками буде готовий висновок із зазначенням причин змін та рекомендацій щодо застосування для усунення несправностей.

Причин може бути дуже багато, але рідко це викликано природними факторами.
Розглянемо найчастіші варіанти появи забруднень:

1. Вони можуть потрапляти в свердловину шляхом підтоплення приямка з підвищенням рівня води в ньому до гирла свердловини. Необхідно з’ясувати причини підтоплення та вжити заходів щодо їх усунення.

Вирішення: Тимчасово можна подовжити обсадну трубу, щоб вода не потрапляла у неї або скористатися герметичним оголовком, який мінімізував би попадання води у свердловину. При такому тимчасовому варіанті вам потрібно буде прокачати свердловину, але ми б у жодному разі не рекомендували використовувати цю воду, доки не буде викорінено проблему підтоплення.

2. При використанні адаптера є вірогідність, що гумова прокладка дала тріщини або прогнила і перестала ізолювати трубу, через що в свердловину потрапляють забруднювачі зверху (домішки, бактерії, хімічні компоненти).

Вирішення: Необхідно дістати насос, викопати свердловину з боку адаптера, зняти його, перевірити гумки ущільнювача і в будь-якому випадку замінити їх, після чого в зворотному порядку зібрати.

3. Металева обсадна труба при тривалій експлуатації починає іржавіти. Частинки іржі потрапляють у воду, відшаровуючись від стінки труби. Також іржа може додати колір та металевий присмак.

Вирішення: трубу вже не замінити, вона там намертво, назавжди. Іржавітиме вона буде так само, як і іржавіла і нічого з цим не зробити. Можливо, якщо тип свердловини та діаметр обсадної труби дозволяють можна буде вдатися до ремколони. Найчастіше вдаються до буріння нової свердловини, а цю консервують, але якщо економічно вигідніше використовувати ремколону, чому б і ні, в деяких випадках вона дуже добре вирішує питання.

4. Пластикова обсадна труба може бути не до кінця закручена на різьбленнях або мати механічні пошкодження. Сама нПВХ труба високої якості та нарікань у нас не викликає, але її монтують люди, а люди не завжди розумні та досвідчені. Найчастіше, якщо щось було зроблено не так, ви зрозумієте це незабаром після буріння свердловини.

Вирішення: можливо не пізно просто докрутити обсадку, але не самим, а буровикам, цілком можливо якщо не пізно. Якщо ж ні, то необхідно встановити ізолюючі прокладки або провести цементаж затрубного простору для запобігання потрапляння в стовбур свердловини небажаних елементів.

Поява домішок у воді (пісок, дрібне сміття, осад)

 

У другій половині попередньої статті ми вже говорили про час, про те, як він впливає на
металеві труби та фільтри, тому тут ми це опустимо і відразу перейдемо до теми статті.
Поява домішок у воді, які можуть виражатися піском, сміттям, іржею і так далі — це явна ознака того, що зворотний відлік вже розпочато і свердловина доживає свої роки. Ви повинні розуміти, що це просто так не відбувається. Нормальна робоча свердловина ніколи не повинна давати вам нічого, крім чистої прозорої води, якщо вона спочатку давала таку.

Найчастіше коли таке відбувається замовники думають про чищення свердловини, замовляють її, свердловина очищається, але проблеми на цьому не закінчуються, тому що ніхто не підходить до справи з розумом.

Що необхідно робити?

1. Спочатку вивчити проблему, визначити причину появи домішок у питній воді. Без відеодіагностики це зробити неможливо. Так, можна провести очищення і без неї, але тоді ви не ремонтуєте свердловину та вирішуєте проблему, а чистите її, відтягуючи проблему.

Приклад: якщо в гумових черевиках у вас восени всередині мокнуть ноги, це означає, що десь утворився отвір або тріщина і вода сочиться всередину. Ви можете кожного разу сушити взуття та шкарпетки, сподіваючись, що завтра дощу не буде і ноги не намокнуть, але ви не вирішуєте проблему. Тут ситуація абсолютно аналогічна, чищення не вирішує проблеми, а відтягує їх.

2. Необхідно скласти план дій з ремонту, виходячи з проведеного аналізу та діагностики. Обираються оптимальні методи усунення неполадок.

3. Виконуються підрахунки витрат та виставляється рахунок замовнику. Якщо ви, як замовник, вирішуєте, що краще відремонтувати її, ніж робити нову з ліквідацією старої, то погоджуєтеся на відновлювальні роботи.

4. Підписується двосторонній договір для того, щоб вас не обдурили, зробили все та несли за це відповідальність. Не ігноруйте можливість покласти відповідальність на когось, крім себе.

І все, від вас більше нічого не потрібно, можете запропонувати робочим чашечку чаю або кави, їм буде приємно, повірте, знаємо, про що говоримо.

Методи очищення свердловин читайте у нашій наступній статті, останній у цьому циклі. Приємного проведення часу, сподіваємося, інформація викладена тут була вам цікавою і корисною.

 

  Залишити заявку

  Залиште заявку і ми Вам зателефонуємо

  Зручний час для дзвінка: з до

  Всі поля обов'язкові для заповнення

  Вас проігнорували та залишили без уваги?

  Напишіть напряму директору:

  nabatian4ik@gmail.com

  та отримайте персональну знижку

   Задати питання

   Інфоцентр до Ваших послуг

   * - обов'язкові поля введення