
Свердловинний фільтр – це елемент обсадної конструкції, який забезпечує надходження води у трубу та її забір насосом, що знаходиться в зоні фільтра.
Необхідність її встановлення напряму залежить від району буріння, а саме від геологічних особливостей місцевості.
Якщо забір води планується з пісочного горизонту, то у пісок має встановлюватись фільтр, який буде дозволяти проходження води у трубу, але буде затримувати пісок. Такі горизонти у народі називаються пливунами, це доволі грубе, але близьке до реальності поняття, оскільки після встановлення обсадної конструкції пісок обжимає фільтр «напливаючи» на нього з усіх боків. Слід відмітити, що сертифіковані труби та фільтри витримують з легкістю таке навантаження та не ламаються, якщо технологія буріння не була порушена.
Необхідно знати!
Фільтр встановлюється тільки у пісочний водоносний горизонт, вода з інших горизонтів отримується відкритим стовбуром, без фільтра, оскільки там немає зважених часток які необхідно примусово затримувати.
Фільтр невибагливий до глибини. Його встановлення можливе як на 15 метрах, так і на 100. Пропускна спроможність не погіршиться, а фільтр не зруйнується. Питання в іншому: чи є необхідність у глибокій фільтровій свердловині чи є альтернатива?
Кожен випадок індивідуальний та кожна місцевість геологічно унікальна. Довіртеся професіоналам та вони підкажуть наскільки вам необхідний той чи інший конструктив.