На зв’язку 24/7

9.00 - 18.00

На зв’язку 24/7

Працюємо круглий рік

Свердловина чи колодязь? Принципи роботи та порівняння

Увага! Вся інформація подається через призму правильного виконання робіт, за всіма нормативами і ДСТУ, а також при використанні якісних матеріалів. Порушення одного з перерахованих вище, при виконанні робіт з буріння свердловини або риття колодязя, може викликати появу додаткових негативних факторів або деякі переваги можуть обнулитися.

Колодязь або свердловина, що краще? Це питання вже багато років породжує дискусії між людьми. Деякі виступають затятими прихильниками колодязів, інші кажуть, що краще свердловина і рівних їй немає. У кожного свої аргументи на користь того чи іншого варіанта, однак, якщо відкинути суб’єктивну оцінку, можна вивести основні критерії та характеристики які є загальними для будь-якого споживача. Що буде оптимальніше і найкраще для Вас ми підсумуємо в кінці.

Крім того, що потрібно в цілому для себе визначитися для яких потреб і в якій кількості вам необхідна вода, варто також вивчити гідрогеологію місцевості, щоб зрозуміти чи є у вас взагалі вибір. Багато районів Харкова та області не припускають можливості спорудження колодязя, а близько 2-5% території області викликають сумнів з приводу наявності води навіть для свердловини.

 

Колодязь. Переваги та недоліки

Колодязь являє собою споруду для накопичення води, що надходить із близьких до поверхні підземних горизонтів, верхніх вод. Цей рівень в кожній місцевості різний. Все залежить від товщини ґрунту і глибини верхніх вод. Протягом багатьох століть цей винахід людства доводить свою ефективність.

Переваги:
► Дешевизна. Побудувати колодязь на дачі зазвичай на порядок дешевше, ніж пробурити і облаштувати свердловину.
► Простота споруди. Викопати колодязь можна без залучення спеціальної бурової техніки, що здешевлює проект.
► Універсальність. Воду можна вичерпувати вручну або подавати в будинок за допомогою поверхневих насосів. Забір води з артезіанських свердловин майже завжди здійснюється тільки за допомогою глибинних електричних насосів.
► Незалежність від електрики. Кринична вода залишиться доступною і без включення насоса, тому навіть перебої зі світлом не стануть проблемою. Навіть при встановленому в ньому насосі завжди можна опустити туди відро на мотузці та користуватись водою, поки не увімкнуть світло. Для місцевості без електрики це мало не єдиний спосіб постійного забезпечення водою.

Недоліки:
 Якість води. Вода в колодязі подається з верхніх джерел, а саме в цих місцях розташовуються зливні ями. Є ризики забруднення води стічними і каналізаційними водами. Дуже часто хімічний аналіз такої води не втішний. Таку воду можна буде використовувати тільки як технічну.
 Рівень води. Крім того, що кількість води залежить від сезонності (в спекотну пору води замало), так є ще ймовірність зміни рівня ґрунтових вод і осушення колодязів.
 Кількість води. Зазвичай дебіт колодязів невисокий і не може задовільнити всіх водних потреб.
► Замулювання. Не секрет, що дно колодязів замулюється і тому вимагає періодичного очищення, а це і час, і додаткові грошові витрати.
► Габарити. Колодязь завжди виступає з-під землі і являє собою якесь спорудження у дворі, він займає простір і не дозволяє використовувати його більш корисно.
► Земля. Велика кількість землі під час викапування, яке потрібно кудись вивозити. Якщо перший метр чорнозему ще можна віднести на город, то глина або пісок вже викликають питання.
► Сезонність робіт. Фірми, які копають колодязі не рекомендують виконання робіт в дощову пору року або коли рівень грунтових вод високий, тож є обмежений час коли можливо виконувати такі роботи.

Свердловина. Переваги та недоліки

Свердловина – отвір круглого перетину, пробурений з поверхні землі без доступу людини до забою під прямим кутом до горизонту, діаметр якої набагато менше її глибини Як і з колодязем, глибина свердловини залежить від місцевості.

Переваги:
► Якість води. Свердловини мають глибину, яка гарантує забір вологи з нижніх піщаних, пісочних, крейдяних та інших горизонтів. Конструкція повністю герметична, і при правильній прокладці труб гарантує відсутність сторонніх запахів, запобігає забрудненню стоками і опадами. Вода видобувається в первозданному вигляді і якщо і має якісь домішки, то вони природного характеру.
► Кількість води. Необмежений потенціал водоносного шару дозволяє забезпечувати будинок на постійній основі, адже запас рідини в свердловині безмежний. Крім того, дебіт свердловини в кілька разів перевищує дебіт колодязів через те, що вода на великій глибині знаходиться під більшим тиском.
► Простота обслуговування. На відміну від колодязів, які потрібно регулярно очищати від мулу та інших забруднень, частини споруди не потребують проведення додаткового сервісу.
► Довговічність конструкції. За умови використання матеріалів високої якості і проведення робіт з облаштування споруди професійними компаніями, термін служби свердловини може сягати 50 та більше років.
► Прихованість. Свердловина облаштовується спеціальним колодязем облаштованим люком з верху, що дозволяє використовувати надземний простір без будь-яких обмежень, але при цьому мати прямий доступ до свердловини.
► Земля. В даному випадку вибурена земля має набагато менші обсяги і значно простіше прибирається.
► Не сезонний. Свердловину можна бурити в будь-яку пору року, якщо температура не нижче -15 (обладнання працює зі збоями) і не вище +35 (робітники працюють зі збоями).

Недостатки:
► Ціна. Більшу частину робіт в разі копання колодязя можна виконати самостійно, зі свердловиною так не вийде. Тому і матеріальні витрати, швидше за все, будуть більш істотними, дешево не вийде.
► Електрика. Для подачі води в будинок необхідна електрика. У місцях де її немає потрібно замислитися про купівлю автономного генератора для роботи насосного обладнання. В інших випадках у вас є гідравлічний бак, це ваш запас води на час відключення електрики.

Висновки.

Отже, що ж краще обрати свердловину або колодязь? Ми вважаємо, що краще свердловина. Звісно, ми буримо свердловини, ви ж не гадали, що ми порекомендуємо Вам колодязь. У свердловини є ряд переваг, з якими колодязь ніколи не міг і не зможе конкурувати, але, якщо ви обмежені в засобах і на ділянці близьке розташування ґрунтових вод, то копання колодязя ідеальний для Вас варіант.

  Залишити заявку

  Залиште заявку і ми Вам зателефонуємо

  Зручний час для дзвінка: з до

  Всі поля обов'язкові для заповнення

  Вас проігнорували та залишили без уваги?

  Напишіть напряму директору:

  nabatian4ik@gmail.com

  та отримайте персональну знижку

   Задати питання

   Інфоцентр до Ваших послуг

   * - обов'язкові поля введення