На зв’язку 24/7

9.00 - 18.00

На зв’язку 24/7

Працюємо круглий рік

Абіссинська свердловина. Переваги та недоліки

Увага! Щоб заощадити ваш час, повідомляємо, ця стаття несе ознайомлювальний характер, для тих, кому цікаво, що це таке і чи варто серйозно замислюватися над даним типом свердловини. Тут немає ні докладного ні стислого опису як власноруч її спорудити.

Абіссинська свердловина (або абіссінський колодязь) являє собою малогабаритне джерело води, яку отримують з верхніх шарів грунту. Вона дозволяє видобувати вологу на глибині до 8 м. Конструкція такої свердловини представляє із себе фільтрувальний відрізок з голкою, довжина якого близько 1-1,5 м, на ньому прорізано безліч отворів, поверх яких намотаний фільтровий елемент, сітка або дріт. А далі, поєднана на різьбових фітингах секційна металева труба, яка утворює тіло свердловини. Ця конструкція або забивається в землю або буриться невеликий в діаметрі отвір і конструкція опускається вниз. У цьому випадку метод яким відбувається буріння абсолютно не важливий.

Цікаво знати!
Голкою називають конусоподібний накінечник. Він призначений для введення безпосередньо в землю. Можливо, як забивання, так і опускання безпосередньо в отвір.Оскільки в верхніх шарах ґрунту переважають пісок і різні м’які породи, процес забивання зазвичай проходить без ускладнень.

Простота цієї свердловини спонукає людей самим працювати і здобувати собі воду. З причини відсутності обладнання, левова частка абіссінок робиться забивних способом. Фільтр забивається в пісок і йде пробна відкачка, перевірка на наявність води в стовбурі, якщо її там немає, забивають далі до появи вологи. Варто зазначити, що якщо вода не з’явилася на 7-8 метрах, то далі, навіть якщо вона з’явиться, йти немає сенсу, оскільки поверхневий насос не зможе підняти її з такої глибини.

Переваги абіссінської свердловини в порівнянні з іншими:
► можливість самостійного спорудження;
► відсутність необхідності у використанні спеціальних інструментів;
► дешевизна;
► малогабаритність;
► простота в обслуговуванні.

Недоліки абіссінської свердловини:
► вода з верхніх шарів ґрунту (низької якості, каналізація, стічні води);
► наявність і кількість води безпосередньо залежить від пори року;
► дебіт води менше ніж у колодязя або свердловини;
► не підходить для незалежного водопостачання, скоріше, як доповнення;
► свердловину необхідно дуже часто використовувати, щоб не було замулення;
► не можливо зробити свердловину в місцях, де ґрунтова вода нижче 8 метрів.

Термін служби таких свердловин достовірно невідомий. Все залежить від якості використовуваних матеріалів і від якості фільтрової частини, безпосередньо вона зазвичай і впливає на все. Довкола ми чуємо терміни служби до 20-30 років, але досвід показує нам, що це черговий міф. Цим підозрами є розумні аргументи: замулювання, корозія фільтра, зниження рівня води і так далі.

Ми не робимо такі свердловини і за нашими даними ніхто в Харківській області не займається цим, і на це є низка причин:

1. Тому що це невигідно. Професійні фірми роблять свердловини мінімум 17-20 метрів, це мінімальний поріг рентабельності для фірми. З огляду на глибину абіссинки і те, що її вартість не може рівнятися з вартістю погонного метра артезіанської свердловини, цей рід діяльності збитковий. Для аматорів, які працюють на пляшку горілки – так, вигідно, але не для нас.
2. У нас в області практично немає місць, де рівень води був би 8 і вище метрів, а якщо і є, кількість води там залишає бажати кращого.

І останнє: ми не рекомендуємо такий тип свердловини. Краще замовте звичайну свердловину, з нормального водоносного горизонту, у професіоналів, вони зроблять все якісно і в майбутньому ви будете згадувати про неї тільки з приємними думками.
Ми будемо раді допомогти вам в цьому питанні і взяти на себе зобов’язання по вашому майбутньому водозабезпеченню.

  Залишити заявку

  Залиште заявку і ми Вам зателефонуємо

  Зручний час для дзвінка: з до

  Всі поля обов'язкові для заповнення

  Вас проігнорували та залишили без уваги?

  Напишіть напряму директору:

  nabatian4ik@gmail.com

  та отримайте персональну знижку

   Задати питання

   Інфоцентр до Ваших послуг

   * - обов'язкові поля введення